Uz. Dr. Funda Çetiner


Diş hekimi ve protetik diş tedavisi uzmanı

Funda Çetiner , İstanbul’da doğdu. İlk orta lise öğrenimini İstanbul da tamamladıktan sonra,1988 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesine girdikten sonra 1993 yılında mezun olmuştur. Aynı yıl İstanbul üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi protetik diş tedavisi alanında doktora çalışmalarına başladı. 2001 yılında “Kumlamanın diş hekimliği materyallerinin bağlantı kuvvetine etkisi üzerine araştırmalar” konulu tezini vererek Dr. Med. dent ve protez uzmanı unvanını almıştır. Dr. Funda Çetiner zirkonyum kronlar,l amine dişler ,CAD/CAM uygulamaları metalsiz seramikler gibi gülüşün yeniden yapılandırılması ile ilgili tüm ağız içi kozmetik tedaviler olmak üzere implant destekli protezler başta olmak üzere genel diş hekimliğinin tüm alanlarında hastalarına hizmet vermektedir.

Türk Diş Hekimleri birliği , İstanbul Diş Hekimleri Odası ,ITI (internatiol team for implantology) EDAD,Türk Prostodonti ve implantoloji Derneğine üyedir. Her yıl yurt içi ve dışında dergi , makale, kongre ve toplantıları takip etmektedi

Uz. Dr. Hakan ÇETİNER

Protetik diş tedavisi ve implantoloji uzmanı

İstanbul’da doğdu.İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’ da tamamladıktan sonra, 1986 yılında İ. Ü. Sağlık Hizmetleri M.Y.O Diş Protez Bölümünden, 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun oldu. Aynı sene, İstanbul Üniversitesinin Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalında doktora çalışmalarına başladı. 1999 yılında ” Milli kuronların tutuculuğunu etkileyen faktörler üzerine araştırmalar ” konulu tez ile Dr. Med. Dent Unvanını aldı.

Hakan ÇETİNER, Türk Estetik Diş Hekimleri Derneği, EDAD, Türk Prostodonti ve İmplantoloji Derneği, ITI (International Team for Implantology) ve İstanbul Diş Hekimliği Odası üyesidir.

2001 yılından beri, İstanbul Bakırköy’deki özel muayenehanesinde çalışmaktadır.  İmplant ve implant üstü protezler, estetik uygulamalar lamina  protezler, gülüş tasarımı, CAD-CAM ve bonding uygulamaları, tam seramik protezler (zirkonyum, empress) konusunda uzun yıllardır hastalarına hizmet vermektedir.

Yurtiçi – yurtdışı kongre ve sempozyumlara katılmakta ve klinik çalışmalar yapmaktadır. Adhezyon ve estetik diş hekimliği konusunda çok sayıda uluslararası akademik ve bilimsel çalışmaları vardır.

Yüzme, kayak ve seyahat özel ilgi alanlarıdır. İngilizce bilmektedir.

Uz. Dr. Berrin Bilgin

Diş hekimi ve pedodonti uzmanı

İstanbul’da doğdu.Çok isteyerek seçtiği mesleğine 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde ilk adımı attı. 1995 yılında mezun oldu. 1996 yılında aynı fakülte Pedodonti Anabilim Dalın’da doktora eğitimine başladı.  2002 yılında ‘ Çürük Proflaksisinde Kullanılan Dört Farklı Materyalin İn vivo ve İn vitro Koşullarda Karşılaştırılmalı Olarak İncelenmesi ‘ konulu doktora tezini tamamlayıp ‘Dr. Med. Dent’ ve ‘Pedodonti Uzmanı’ ünvanı aldı.

1995 yılında mezuniyetinden itibaren genel diş hekimliğinin tüm uygulamalarını yapmaktadır. 2002 yılından itibaren özellikle kendi uzmanlık alanı olan çocuk diş hekimliği konusunda yoğunlaştı. Mesleğinin gerektirdiği yenilikleri ve yayınları takip etmektedir. Çocuk hastaların , biz büyüklerin birer minyatürü değil , bambaşka özelliklere sahip bireyler olduğunun farkında olarak tedavilerini yapmaktadır.

Çocuk diş hekimliğinin koruyucu ve tedavi edici tüm uygulamalarını yapmaktadır. Bununla beraber, diş hekimi ile ilk kez karşılaşacak olan çocuk hastaların endişelerini yok etmek ve onları rahatlatmak adına yardımcı olabileceği, alanıyla ilgili psikolojik eğitimleri almakta ve yayınları da takip etmektedir.

Uz.Dr.Berrin Bilgin, Türk Diş Hekimleri Birliği, Türk Pedodonti Derneği ve İstanbul Diş Hekimleri Odası üyesidir.

Uz. Dr. Emet Özge Özbilgen

Dişhekimi ortodonti uzmanı

Dişhekimi ortodonti uzmanı Emet Özge Özbilgen Galatasaray lisesinden mezun olduktan sonra 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Çapa Dişhekimliği Fakültesine girdi. Dişhekimliği fakültesini 1993 yılında bitiren Özbilgen aynı yıl fakültenin Ortodonti Anabilim dalında doktora eğitimine başladı. 2000 yılında Çapa’dan ayrıldı ve özel çalışmaya başladı. Dr Özbilgen Türk Ortodonti derneği, Avrupa Ortodonti Derneği ( EOS ), Dünya Ortodonti Federasyonu ( WFO ) ve Galatasaray Spor Klübü üyesidir.

Bize Pazartesi / Cuma 09:30 – 19:30, Cumartesi 09:00 – 17:00 saatleri arasında +90 212 801 8267 nolu telefondan yada Online Randevu bölümünden ulaşabilirsiniz.